Porady

Domowa walka z molami
15/04/2012
Porady

Ulubionymi miejscami ich rozwoju są miejsca, gdzie powietrze dochodzi w niewielkich ilościach np: szafy, bieliźniarki, kufry, obicia mebli oraz miejsca pod meblami, gdzie leżą dywany. Idealnym miejscem rozwoju moli jest przepocona odzież, od lat nie wietrzone futra, zakurzone dywany a nawet stare buty schowane w głębi szafy.
Walka z molami jest niezmiernie trudna, lepiej więc zapobiegać ich rozwojowi. Najważniejszym zabiegiem jest wietrzenie mebli i trzepanie dywanów przynajmniej dwa razy w roku. Z tą samą częstotliwością należy wietrzyć odzież odwracając ją na lewą stronę i wystawiając na działanie promieni słonecznych.

więcej

Jak czytać symbole na metkach dywanów?
14/04/2012

Jak czytać symbole na metkach dywanów?Aby dywan zachował walory użytkowe przez naprawdę długi czas, należy ściśle stosować się do wszelkich oznaczeń umieszczonych na metce. Zawarte są tam najważniejsze informacje co do prania, czyszczenia i innych czynności związanych z eksploatacją dywanu.

więcej

Plamy na dywanach - co robić ?
14/04/2012
Porady

Obowiązuje zasada natychmiastowego działania.
Szybkość decyduje o skuteczności usunięcia zabrudzenia.

więcej

Jak czytać symbole na metkach dotyczących prania?
09/04/2012

Jak czytać symbole na metkach dotyczących prania?Prawidłowe pranie i suszenie odzieży to klucz do zadowolenia z długiego użytkowania.
Jeśli chcesz, by twoje ulubione swetry, sukienki, spódnice i płaszcze długo ci służyły, zawsze przestrzegaj zaleceń zamieszczonych na metkach. Dzięki temu twoje ubrania nagle się nie skurczą, nie zdefasonują, nie sfilcują i nie zafarbują.

Wszystkie ubrania mają na metkach podany nie tylko skład, ale również proste instrukcje dotyczące ich prania. Dzięki nim dowiesz się, w jakiej temperaturze prać swoje rzeczy, czy można je prasować i suszyć w suszarce. Wystarczy, że nauczysz się czytać uniwersalne symbole. Metek ze znakami informacyjnymi nigdy nie należy odcinać.

więcej

Strona 1 z 2  > >>

Polub nas na Facebooku